Pazar, Şubat 22, 2015

Rengarenk Saçlar

Biz henüz 14-15 yaşlarındayken bir anda renkli saç trendi türemişti. Nerden çıktı, bize nasıl ulaştı, bu trendi nasıl fark ettik hiç bilmem. Nihayetinde henüz moda dergilerini karıştırmaz, moda  bloglarını bilmezken -Jorn Barger, weblog'u henüz bulmuş, blog kavramı hayatımıza yerleşmemişken- yani yıllar yıllar önce çıkmıştı bu trend. O zaman kısıtlı bütçemiz ve alet-edevatımızla saçımızı rengarenk boyama çalışırdık. Bunun en kolay yolu krapon kağıdını ıslatıp saçınıza sürmekti; yıkanana kadar saçımızın bir kısmı maviydi işte.  

Bir gün She+ dergisi saç maskarası vermişti. -düşünün o zaman She+ dergisi vardı, yaşım o kadaaaar büyük- Benim dergimden mavi saç maskarası çıkmıştı. Maskarayı çoğunlukla kirpiklerime sürmekte beraber saçımın bazı bölgelerine sürer, annemden fellik fellik kaçardım.  Anneme göre bu maskaralar saçımın yapısını bozuyordu, saçım erken yıpranır, erken beyazlardı,  falan filan. Yüz yaşındayım ve henüz saçın beyazlamadı anne.

Neyse aradan yıllar yıllar geçti, renkli saç yeniden trend oldu. Fashion week olsuuun,

koleksiyon fotoğrafları olsuun, trendsetter hanfendiler olsuun, bu trende uyar oldu. Özellikle neon renklerin çıkışının bize verdiği yetkiye dayanarak yeniden saçlarınızı boyar olduk. Artiı krapon kağıdına da ihtiyacımız kalmadı.  Neredeyse her kozmetik markası bir saç maskarası da çıkardı. 2014 ve 2015 Fashion Week sokak stilinde de oldukça kullanıldı.

Dondurucu soğuğun baharı çoook özlettiği şu günlerde trend saç aksesuarlarımızla birlikte bu renkleri de düşleyeyim hadi. Bahar gelsin, sokaklar renklensin efe'm.

*Hu huu, ben Stiledi'ye konuk yazar oldum. Aslında şurdayım.

0 yorum:

Yorum Gönder