Pazar, Aralık 27, 2015

2015/2016 Kış Trendlerinde Neler Var?

Uzuuun ama sebepli bir aradan sonra herkese yeniden merhaba!
Çok şeyler oldu modada, ben yokken buralarda. 

Efendim, bu dondurucu buz gibi havalarda, 2016 ilkbahar/yaz tüyolarımı aktarmadan önce, hali hazırda üzerimize her gün çektiğimiz palto/manto/mont grubunu ele almaya karar verdim. 
Hani her kış bir parça öne çıkar ya, geçtiğimiz kış bu parça botlardı mesela. Çizmeler tam anlamıyla out olmuştu ve yüksek tabanlı bol bağcıklı bot furyasına mahkum olmuştuk. İşte o öne çıkan parça bu kış paltolar canlarım. Palto diyorum özellikle; çünkü eski dönem filmlerinde çok gördüğümüz o büyük, uzun, çoğu geniş kalıp, yarasa kollu, bol kesim paltolar inanılmaz revaçta. 

Hele bir de canlı renk ve tüylü olanlar yok mu, giymeye ne hacet, bakmakla bile sıcacık oluyor insan :)Hala edinmediyseniz canlı renkleri tercih ediniz. 

Tek renkli modellerde az düğme ve daha geniş kalıplar, daha uzun boylar hakimken, yine bu kış çok moda olan ekoseli veya kazayağı desenli paltolarda daha dar kalıp, daha çok düğme, kemerli modeller ve midi boylar hüküm sürmüş. İkisi de beni çok cezbetti. Hele geniş omuz ve vatkalılar dayanamayıp edindiğim ve giydikçe vazgeçemediğim parçalar haline geldi. En büyük artısı da vatkanın her kadına çok yakıştığı ve çok asil gösterdiğidir. Denemeyen varsa, en azından en yakın mağazaya koşup, giyip,bir aynaya bakmasını şiddetle tavsiye ederim. :)

Tabii bir de bol tüylü modeller var. Onlara ba-yıl-dım! Tüylü modellerde tek tavsiyem parlak bir kısa bot, tercihimce siyah olsun, ve yine paltoyla aynı tüyden aynı renkten bir çantayla kombinlemenizdir. Bu çantaların her renk ve her modelini her yerden bulabilirsiniz çünkü bu kış inanılmaz trend oldular kendileri; ancak bu konuyu ayrı bir yazıda detaylı irdeleyeceğiz, bizi takipte kalınız. :)

Sizleri seviyorum,sizin de her şeyi sevmenizi dileyerek hoşça kalıyorum.
Hoşça kalın!

1 yorum:

  1. http://burcindenkombinler.blogspot.com.tr/2016/01/cabasz-sklgn-ipuclar-burcinden.html?m=1

    YanıtlaSil