Pazar, Nisan 05, 2015

Kıpır Kıpır Kırmızı

Kıpır Kıpır Kırmızı

Bir insanın ruhu kışı düşündüğünde, içi hiç kıpır kıpır olur mu demeyin, benim ilk defa oldu.

Koyu ve maskülen marsala, gri, deve tüyünden sonra önümüzdeki kışın her defilesinde çarpıcı tondaki o kırmızılı parçaları gördükten sonra, yaz gelecek-bitecek ve yine kış gelecek düşüncesinin içimi ısıtması kaçınılmazdı. Ve bakınız şimdi içiniz ısınacak kıpır kıpır :)
Kırmızı kürkler, uçuşan kırmızı tüyler, kimi minik kır çiçeği tadındaki kırmızılı çiçeklerle, kimisi ise kıpkırmızı iri iri kırmızı güllerle süslü elbiseler, etekler, ceketler... Kimi kabartmalı, kimi düz ara sıra da abartılı desenler o kadar tadında ki kış modasında, almadan duramayacağız belli. Çiçek, desen bir yana işlemeler de göz dolduruyor.
Kırmızı dantel detaylar, payetler, pullar şıkır da şıkır aydınlatacak kışı. 


Deri, rugan daha da gösterişlisi tüylü kırmızı çantalar, parıl parıl çizmeler, ayakkabılar, botlar, gözlükler... Kısacası her şey o kadar sıcak geldi ki gözüme, daha bu kışın etkilerinden çıkmamışken önümüzde ki kışı iple çekeceğim utanmasam :)
Bu arada itiraf edeyim en sevdiğim renktir kırmızı, ve bence kışa da en yakışan renktir. Ağır ama canlı, her tarza her ortama yakışan, dişiliğe dişilik katan, kadını daha bir ayrı kılan renktir.
En sevdiğiniz renklerle dolu onlarca mevsimlere şimdiden selamlar!

Hoşça kalın.

*Peki Atölye Feri'nin gerçek derinden el yapımı kırmızı şapkalı kadın çantası nasıl?
Gerçek Deriden El Yapımı Kırmızı Şapkalı Kadın

2 yorum:

 1. Merhaba,
  Şu yazıdan sonra hemen gidip kendime kırmızı ayakkabı aldım. Bahar olsa da giysem. ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, evet, evet! Bahar gelsin, sokaklar şenlensin :)

   Sil